top of page

Õhtuleht (Estonia)

Valentinipäeva romantika: prantslane Sebastian palub kallima kätt 30 kilomeetri kõrgusel Maast.


Kindel "Jah!" garanteeritud: kosimisagentuur pakub kliendile kümneid kihlumisstsenaariume.


"Mitte keegi ei ole seni saanud kosjateadet kosmosest," kinnitab abieluettepanekute korraldaja Nicolas Garreau. Just tema aitab prantslasel Sebastianil esimese mehena maailmas lähetada sõnum abieluettepanekuga planeedi kohale. Homme, valentinipäeval, lendab stratosfääri õhupall romantilise teatega "Vanessa, ma armastan sind!". Kaamera filmib õhupalli teekonda ja jõuab langevarju abil tagasi Maale.


"Prantslastel on ütlemine, et kui sa kedagi tõeliselt armastad, pead suutma kuu ja tähed taevast alla tuua," seletab Pariisis tegutseva abieluettepanekute agentuuri ApoteoSurprise juhataja Nicolas Garreau Õhtulehele, kust ta kosmiliseks käepalumispaketiks inspiratsiooni sai. Lennukisuitsuga taevasse joonistatud südamed ja lennukitiibadele maalitud armastusesõnumeist jäi ettevõtjale väheseks. "Tahtsin minna kõrgemale ja pakkuda klientidele midagi veelgi pöörasemat."


Esimesena haaras uuest võimalusest kinni 35aastane prantslane Sebastian, kel soov kosida oma 27aastane kallim Vanessa. Homme kell 18 (Eesti aja järgi tund hiljem) lendab taevalaotusse heeliumiga täidetud meteoroloogiline õhupall, mille külge on kinnitatud akrüülplaat paarikese pildiga ja tekstiga "Vanessa, je t’aime! Veux-tu m’epouser?" ("Vanessa, ma armastan sind! Kas sa tuled mulle naiseks?") ning videokaamera, mis jäädvustab kogu teekonna kuni 30 kilomeetri kõrgusel asuva osoonikihini välja.


"Siis õhupall lõhkeb, avaneb langevari ja videovarustus maandub turvaliselt Maal," räägib Garreau. Filmimaterjal monteeritakse 90sekundiliseks, parimaid kaadreid sisaldavaks klipiks, mida Sebastian saab kaks päeva hiljem, laupäeval, limusiinisõidu ajal südamedaamile näidata. Garreau on kindel, et säärane video avaldab muljet: "Kaadrite taustaks paistab meie imeilus helesinine planeet!"


Et mehel on aeronautikainseneri haridus, polnud tal lahenduse väljatöötamisel tarvis teadlastega konsulteerida. "Õhupall paisub kõrguse kasvades, sest selle sees on teistsugune rõhk kui väljaspool. 30 kilomeetri kõrgusel on õhurõhk pea olematu ja õhupall paisunud nii suureks, et see lõhkeb," selgitab Garreau.


Testisõit õnnestus tema kinnitusel kohe esimesel katsel. Videotehnika maandus 115 kilomeetrit stardikohast eemal. "Sellel on GPS-seade. Oleme valmis selleks, et varustus võib maanduda 300–400 kilomeetrit eemal. Kõik sõltub ilmaoludest," möönab Garreau.


Valmis tuleb tema sõnul olla kõigeks. "Õhupall võib plaanitust varem lõhkeda, langevari ei pruugi õigesti avaneda, videovarustus võib alt vedada. Kui peaks ilmnema mis tahes probleem, saame õhulendu varutarvikutega korrata – meil on mitu ühesugust komplekti. Kui klient on kosmosepaketi tellinud, saab ta kindlasti filmiklipi, mille eest on maksnud," lubab Garreau. Sebastianil, kes ise meediaga suhtlemisest hoidub, tuli kosmilise käepalumise eest välja käia 4990 eurot.


Tuhkatriinu tõllast 1000 roosi sajuni.


Kosmosepakett on üle kolme korra odavam kalleimast paketist, mida abieluettepanekute agentuur pakub. 15 900 euro eest võib tellida vigurlennukid Pariisi taeva alla hiiglaslikku valget suitsusüdant joonistama. Seda on ApoteoSurprise’ilt seitsme tegutsemisaasta jooksul palutud üksnes kahel korral. Kosmilisi abieluettepanekuid plaanib Garreau hakata korraldama paar-kolm korda aastas.


Tema agentuur on armastuselinnas Pariisis organiseerinud tuhatkond meeldejäävat kihlumist. "Harilikult loome paaridele romantikat kolm või neli korda nädalas. Valentinipäevale on tavaliselt plaanitud kümmekond käepalumist. See on meile tõeliselt eriline päev!" rõõmustab Garreau.


Valida on 30 kihlumisstsenaariumi vahel. Jõukamate klientide seas on populaarseim 5490eurone õhtusöögikruiis Seine’i jõel, mis päädib roosisajuga Pont des Artsi silla all: vaid mõne minutiga kattub luksusjaht täpipealt 1000 tulipunase roosiga. Üldine müügihitt on taskukohase, "vaid" 490eurose hinna tõttu öine limusiinituur, mille ajal kuvatakse Eiffeli torni LED-ekraanile personaalne teade. Seda tellitakse lausa kaks korda nädalas.


Valentinipäevadel on samuti nõutud Notre Dame’i kohalt läbi sõitvat purilennukit, mille tiibadel ilutseb suurte tähtedega armusõnum (3990 eurot) ning Moulin Rouge’i ette või Vend?me’i väljakule ilmuvat Tuhkatriinu tõlda sobivas suurusnumbris šokolaadkingakesega (1990 eurot).


Agentuuri teenuseid kasutavad nii kohalikud kui ka Pariisis romantilist puhkust veetvad paarid. "Enamik kliente kirjutab hiljem, kuidas läks. Mulle teadaolevalt pole ükski naine veel ei öelnud. Kui mees on juba tellinud ühe meie pakettidest, siis enamasti sellepärast, et ta on romantiline, hoolitsev ja tõeliselt armunud," usub Nicolas Garreau. Klientide lemmikpaigad Pariisis käepalumiseks on tema väitel Champs-Élysées’ tänaval, Eiffeli torni või Notre Dame’i katedraali juures, Montmartre’i künkal ja Vendôme’i väljakul.


"Enne ApoteoSurprise’i asutamist 2006. aastal tegin ma kaks aastat kõva eeltööd, sest mul oli vaja nullist pihta hakata. Kusagil maailmas ei olnud varem ühtegi seesugust ettevõtet. Olen ainus, kes on täielikult spetsialiseerunud abieluettepanekute korraldamisele. Kõik minu käepalumisstsenaariumid on autoriõigusega kaitstud," ütleb Garreau.


Kais Allkivi


bottom of page